Hakkımızda

BİZ KİMİZ?

"Veri Olgu, kavram veya komutların, iletişim, yorum ve işlem için elverişli biçimli gösterimi" (TDK)*


Veriyum ismi, Veri’nin Elementi fikriyle “veri” sözcüğünden türetilmiştir. Veriyum, bilgi teknolojileri alanında veriyi güvenli ve sürekli bir şekilde işleme, organize etme, servis sağlama ve depolama amacını temsil etmektedir.

Veriyum Bilişim ve Teknoloji Hizmetleri A.Ş., 2012 yılında Türkiye’de her ölçekte işletme için, kurumsal düzeyde barındırma servisleri sunmak amacıyla 2004 yılından bu yana hizmet veren Echonex IT markasını bünyesine katarak kurulmuştur.

Kurumsal müşterilerine, kullandığı son teknoloji altyapı ile web, e-posta, sanal sunucu, bulut bilişim ve veri merkezi hizmetlerini özel ihtiyaçlarına uygun çözümler üreterek sağlamayı hedefleyen Veriyum Bilişim, bunun yanı sıra bilgi güvenliği, felaket yedekleme senaryoları üzerine danışmanlık hizmetleri sunarak kurumların bilgi teknolojileri süreçlerinde güvenlik ve sürekliliğin sağlanmasını amaçlamaktadır.


VİZYON

Veriyum, teknik açıdan esnekliği ve fonksiyonelliği artırmak için açık kaynak ve bulut bilişim çözümleri entegre biçimde kullanmaktadır. Sistem yönetiminde bulut teknolojisiyle geliştirilen paneller ve arayüzler kullanılarak müşterilerin tercih etmesi halinde, kendi sistemlerini izlemeleri ve yönetmeleri sağlanmaktadır. Altyapı, platform, web servisleri ve uygulama düzeylerinde piyasaya sürüm süresi (time-to-market) en aza indirilerek, en yeni teknoloji zaman kaybetmeden sunulmakta ve teknolojik rekabet üstünlüğü yaratılmaktadır. Veriyum’un iş süreçlerinde verimlilik sağlayan bu teknolojiler, her müşteriye özel çözüm geliştirebilmeyi mümkün kılmakta, müşteri memnuniyeti üst seviyelere taşınmakta ve dolayısıyla ticari ve sosyal sonuçları itibarıyla Veriyum’un etkileşimde bulunduğu tüm taraflara kazanç getirmektedir. Diğer bir deyişle “değer zinciri” oluşturulmaktadır. Stratejik planların inovatif çözümler üzerine kurulduğu bu ekosistem, içinde yer alan tüm kurum ve kuruluşlar için fayda yaratmaktadır.