Bulut Dosya Paylaşım

Dosya Paylaşım Sistemi Nedir?

Dosya paylaşım sistemi birden çok kullanıcının (organizasyon, takım, ekip, vb. düzeylerde) ortak bir platform üzerinde veri (döküman, imaj, dosya, vb.) paylaşmalarına hizmet etmek amacıyla tasarlanmış bir sistemdir. Dosya paylaşımının eposta vb. yöntemlerle yapıldığında veri büyüklüğü, güncelleme ya da versiyon sorunlarıyla karşılaşılabiliyor. Bu sorunları ortadan kaldırarak, istediğiniz boyutta dosyayı senkronize biçimde paylaşmak için dosya paylaşım sistemlerini kullanabilirsiniz.

Dosya paylaşım sistemleri genel ya da özel bulut üzerinden hizmet verebilir ya da kurumsal altyapı içinde bulundurulabilirler. Ancak kullanıcıların veriye her zaman ve her yerden ulaşma ihtiyacı söz konusu olduğunda dosya paylaşım sistemlerinin bulut altyapısından sağlanmasının tercih edilmelidir.

Dosya paylaşım sisteminin yararları nelerdir?

Çalışma Kolaylığı

Günümüz iş ortamlarında kullanıcıların ortak yürüttükleri proje ve çalışmalar için her bir dokümanın, dosyanın farklı kullanıcılar tarafından işlenebilmesi ya da görünütülenebilmesi gerekiyor. Ortak çalışmaları yürütürken geleneksel yöntemler yerine dosya paylaşım sistemi kullanarak zaman kazanırsınız.

Erişebilirlik

Özellikle bulut (genel ya da özel) dosya paylaşım sistemleri kullanıcıların ortak veriye her zaman ve her yerden ulaşmalarını sağlıyor. Kurum içi ağa ya da kişisel bilgisayarlara erişimin olmadığı zamanlarda bulut üzerinden (web tarayıcısı kullanılarak) güvenli biçimde dosya paylaşımına devam edilebilirsiniz.

Cihaz Uyumu

Dosya paylaşım sistemini tablet ya da mobil telefonunuzdan kullanabilirsiniz. Dosya paylaşım sisteminin en önemli özelliklerinden biri olan senkronizasyon ve mobil uyumlu arayüz ile eş zamanlılık ve kullanımda kolaylık sağlanır.

Kurumsal Dosya Paylaşım hizmetlerimiz için lütfen iletişime geçiniz.